Кина е држач затворен андроид WiFi мрежа медиуми реклама плеер фабрички и производители | SYTON

Држач за на затворен андроид WiFi мрежа медиуми реклама плеер

Краток опис:

Overview Quick Details Place of Origin: Guangdong, China (Mainland) Brand Name: SYTON Model Number: SYT Type: TFT Application: Indoor Viewing Angle: 178 /178 (H/V) Pixel Pitch: 0.1615X0.4845mm ...


детали за производот

Тагови производ

Преглед
Основни детали
Место на потекло:
Гуангдонг, Кина (континентална)
Бренд име:
SYTON
Број на модел:
SYT
тип:
TFT
примена:
затворен
Агол на гледање:
178/178 (H / V)
Пиксел теренот:
0.1615X0.4845mm
боја:
16,7
Сооднос на контрастот:
5000: 1
осветленост:
500cd / m2
Време на одговор:
5ms
Влезен напон:
AC110 ~ 240V 50 / 60Hz
Сертификат:
CE / CCC / FCC / ROHS / ISO9001
материјал:
Метал назад школка
Гаранција:
1 Година по породувањето
Покажи Големина:
09:16
Работен век:
повеќе од 50000 часа
Outframe Големина:
1936 * 804 * 60mm
Покажи Површина:
680 * 1209mm
OEM / ODM:
прифатлива
инсталација:
подни
верзија:
самостојна / мрежа
Максимална резолуција:
1920 * 1080
Панел Големина:
Изборен

Набавка Способност
3000 Парче / Парчиња месечно држач затворен андроид WiFi мрежа шест vedio медиуми реклама playe
Пакување и испорака
пакување Детали
пакување во картонска кутија и дрвена.
Порт
Куангџоу, Шенжен

Водечко време :
5-7 работни дена

      Држач за на затворен андроид WiFi мрежа шест vedio медиуми реклама плеер

Опис на производот

 


 

 

  Држач за на затворен андроид WiFi мрежа шест vedio медиуми реклама плеер

SYTON HD една верзија рекламирање машина вградена меморија inptut пристаништа се USB порта, CF картичка и така натаму, побрзо на внесувањето на екранот .Таа поддржува различни видео и формат на слика, повеќе поддршка на мулти функција јазикот на дисплејот.

Површината на SYTON мрежата рекламирање машина прифаќа индустриски-одделение фини линии на лак кој се пече .И тоа adpopts индустриски-одделение LCD екран .Со интелигентни PC оперативен систем и висок квалитет на дигитален излез, резолуцијата на машина е 1920 * 1080 или повисоко Тоа може да се направи добар вршат задачите според редоследот време строго преку интелигентна контрола чип вграден во microcomputer.With насочуваат индивидуалност избор, со различна големина мода изглед за кориснички, создавајќи различни дигитални концептот на pubicity.

 

Деталите на држач затворен андроид WiFi мрежа шест vedio медиуми реклама плеер


 

 

  

 

Параметар на производот

Андроид таблета киоск, на допир LCD екран, држач за печатач

Спецификација за панел
Големина на екран 42 инчи
задно осветлување LED задно осветлување
Максимална резолуција 1920 * 1080
агол на гледање 178 ° / 178
боја 16,7
Brightbess 350cd / m2
контраст 3000: 1
Време на одговор 5ms
на екранот област 522 * 928mm
Напон AC110 ~ 240V, 50Hz / 60HZ
Нето маса 64KG
Работна влажност 20% -80% (не-кондензат)
Работна температура 0 ℃ -50 ℃
температура на чување -20 ℃ -60 ℃
плоча спецификација
процесорот A83T, осум нуклеарни, 2 GHz фреквенциските
внатрешна меморија 2G DDR3
На вградена меморија EMMC4 / 8/16 / 32G опционални (стандардно 8 g)
Вграден во ROM-от 2KB EEPROM
Декодирање на резолуција поддршка макс 1080P
операционен систем Андроид 4.4.4
режимот за репродукција Поддршка јамка, време, места и така на многу видови на режимот на репродукција
мрежа за поддршка 3 g / 4 g, Ethernet, Bluetooth 4.0 поддршка WiFi / продолжување, безжичните уреди
видео приказ Поддржува AVI, WMV, FLV, РМ, rmvb, mkv, MOV, MP4, MPEG, TS, итн
формат на слика Поддржува BMP, JPEG, PNG, GIF
USB2.0 интерфејс 4 USB домаќин, 1 OTG / домаќин
А сериски порт Четири сериски приклучок пристаништа
GPS Надворешен GPS (опција)
WiFi, BT На вградениот WiFi, BT4.0 (опционално)
3G, 4G Вграден WCDMA, EVDO, 4 g НЕТ КОМ, поддржува гласовни повици
Ethernet 1, 10 м / 100 m Ethernet адаптивни
СД картичка SD
LVDS излез А еден / двојно пат, може да биде директно управувано 50/60 Hz LCD екран
HDMI излез 1, поддршка 1080 p излез
Аудио и видео излез Поддршка на левата и десната излезниот звук канал, вграден во двојен x4r / 20 w, 2 2 x8r / 10 w засилувач
RTC реално време часовникот поддршка

 

 

апликации

 

 

1. јавни места : метрото, аеродроми, станици, бензински пумпи, патарина станици, книжарници, паркови, изложбени сали, стадиони, музеи, конвенцијата центри, билет агенции, пазарот на човечки ресурси, лотарија центри; 
2. Бизнис организации се: самопослуга, големи трговски центри, ексклузивни агенција, синџирот продавници, големи продажба, ѕвездата отценети хотели, ресторани, туристички агенции, аптека. 
3. финансиски организации : банки, преносливи хартии од вредност, фондови, осигурителни компании, pawnshops; 
4. непрофитните организации : Телекомуникации, пошти, болници, училишта; 
5. недвижности : апартмани, куќи, канцеларии, трговски објекти, модел соби, брокери сопственост; 
6. Entertainments : кината, фитнес сали, земја клубови, клубови, масажа соби, барови, кафулиња, интернет барови, убавина продавници, терен за голф.    

 


 

 

Информации за претпријатието

 


 

 

 

Високо специјализирани во областа на LCD производи, нашата компанија е основана во 2005 година Ние сме биле развој и производство на LCD производи од 2005 година и во текот на овие години имаме развиена нашите сопствени производи, како што се LCD рекламирање плеер, допрете екранот киоск, со голем екран спојување, настава машина, се-во-еден компјутер, автомобил реклами, WeChat рекламирање играч и така натаму

Овие производи се широко се користат во САД, Јапонија, Европа, Југоисточна Азија, Блискиот Исток, Африка и други земји и региони. Овие производи се погодни за рекламирање во многу области, како што се згради, продавници, хотели, трговски центри, метро станици, автобуски станици, аеродроми, такси, автобуси и други отворено области.

Обезбедување на услуги надвор од очекувањата на нашите клиенти е нашата цел. Нашите Одличен по-продажба на услуги и по продажбата на услуги имаат заработил ни срцата на голем број клиенти.

Кориснички услуги ги нудиме им помогна на нашите клиенти низ целиот свет се реши многу проблеми и ни помогна да се добие висок награди од оние кои имаат кориснички производи во нашата компанија.

Технологијата на LCD индустрија се развива брзо. Со кои се соочува глобалниот пазар, ќе ги следиме светските трендови, growging и корист заедно со нашите клиенти и provideing клиенти со најновите производи и одлични услуги во Кина

 

сертификати

 


 

Пакување и испорака

 1.Payment рок: ТТ 30% плаќање пред производство, 70% биланс треба да се плати пратка по инспекција.

2.Гаранција: 12 месеци гаранција .lifetime одржување.

3.RMA политика: на клиентите да ги сноси сите задолжен товарни и должност на фабриката, а фабриката да си дозволат retum товарни набој.
 
4.Remark: ROHS, CE и FCC сертификат во е-формат на датотека се достапни.

5.MOQ: 1 ЕЕЗ, примерок цел се добредојдени за вашата оценка.


 

Причината зошто не одберете нас?

 

1, Ние имаме свои ERP на главниот производител за дигитални signage и LCD видео ѕид со повеќе од  12 години  искуство за производство на производи.

 

2, Ние може да обезбеди OEM / ODM сервис за сите видови на клиенти. Нашиот стручен тим за поддршка ќе ги сервисира onlin  24 часа  за клиентите.

 

3, Ние имаме многу силна  контрола на квалитетот  Мострите се секогаш достапни за проверка на квалитетот и можат да бидат испратени до вас многу брзо.

 

4, Мострите се секогаш достапни за проверка на квалитетот и можат да бидат испратени до вас  многу брзо.

 

6,  дизајн способност : уметничко дело / Настава дизајн рачно / производ во согласност со барањата на клиентите.

 

7. Ние си имаме свој  ERP системи  :  скрати доведе пати по ниска цена со одзив планирање на производството 

 

8, Гарантен (1-3 година)

 

 

 

Многу добредојдени да не контактирате за било кој предмет ќе се интерес. Секое дизајн и Количина се добредојдени, ве молиме контактирајте со нас преку e-mail или јавете ни се directly.Thanks!

 


                                             Го пратите вашето пребарување податоци во табела, кликнете на "Испрати" сега!

   • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас